Mussels 1 lb

Mussels 1 lb

Regular price $5.00
Unit price  per 

As well as being tasty, mussels are rich in protein and minerals while being low in fat and cholesterol. Traditionally prepared by steaming over medium heat for 5-7 minutes or until the shells open, then ready to eat as is, or the meats can be removed and prepared in a variety of dishes.

Case size: 1 lb  bag

Pieces per bag: 20 avg

Piece price: $0.50/mussel

 

Ingredients: Mussels in Shell

 

Contains: Shell fish

 

Nutritional Information:

*Nutritional table provided for informational purposes only.
Actual product package information may vary.